True TWT-48D-4-HC
True TWT-48D-4-HC image 0
True TWT-48D-4-HC, 48" 4 Drawer Worktop Refrigerator
Free Shipping
Options and Accessories
Recommended for this item
True 871794
True 871794, Basic Overshelf Kit for TSSU-48, TUC-48 and TWT-48
True 914978
True 914978, Single Overshelf Kit for TSSU-48, TUC-48 and TWT-48
True 914983, Double Overshelf Kit for TSSU-48, TUC-48 and TWT-48
True 875305, Sandwich / Salad Service Shelf for TSSU-48, TUC-48 & TWT-48
True TWT-48D-4-HC Overview
Features & Benefits:
  • True’s worktop units are designed with enduring quality that protects your long term investment.
  • NSF/ANSI Standard 7 compliant for open food product.
  • All stainless steel front, top and ends. Corrosion resistant GalFan coated steel back.
  • Each drawer accommodates one (1) full size 12"L x 18"W x 6"D (305 mm x 458 mm x 153 mm) food storage box (sold separately).