True TSSU-72-12-HC, 72" 3 Door Sandwich / Salad Prep Table, (12) 1/6 size pans
Free Shipping
Recommended for this item
True TSSU-72-12-HC Overview
Features:
- NSF/ANSI Standard 7 compliant for open food product.
- All stainless steel front, top and ends. Corrosion resistant GalFan coated steel back
- 11 3/4" (299 mm) deep, 1/2" (13 mm) thick, full length removable cutting board included. Sanitary, high density, NSF approved white polyethylene provides tough preparation surface.
- Comes standard with (12) 1/6 size, 4"D clear polycarbonate, food pans in countertop prep area. Accommodates 6" deep food pans.