Krowne KR24-TCS70A-10, 70" x 24" Stainless Steel Underbar Jon Taffer Command Station w/ 10-Circuit Cold Plate
Free Shipping
Krowne KR24-TCS70A-10 Overview
Model Specifics: 24" Ice bin w/ 10-circuit cold plate, 4" Soda gun holder, 8" Wide liquor display, 36" Speed rail, 6-Compartment garnish station, 8" Wide speed station.
Benefits:
- An integrated non-slip cutting board lets you quickly prepare fresh garnishes for drinks.
Features:
- Removable 6-compartment garnish station with integrated cover & pint cups
- 8" Wide insulated elixir station with stainless steel dividers & perforated bottom for ice separation holds up to 10 elixer bottles
- 24" Wide ice bin with 15" deep liner
- Ice bin divider which allows for storage of different types of ice
- 5-Step space saving liquor display holds up to 10 bottles and maximizes storage capacity
- Dump sink on all models
- 10" W x 12" L x 7" D sink bowl
- 36" Sound deadened speedrail included
- Tool well with dipperwell faucet
- High performance speed rinser
- 8" Speed station with non-slip cutting board