Advance Tabco 94-82-40-36R, 83-7/8" Regaline Two Compartment Sink w/ 36" Right Side Drainboard, 14" Deep Bowls
Advance Tabco 94-82-40-36R Overview
Features:
- Seamless, 20" x 28" x 14" one piece deep drawn sink bowls with large liberal 3" radius
- 8" High backsplash with faucet holes on 8" centers (faucet not included)
- 1-1/2" IPS drain with stainless steel basket located in center of sink bowls
- Stainless steel gussets welded to a die-embossed reinforcing channel
- Adjustable left to right and front cross rails
- Six (6) 1-5/8" Diameter tubular stainless steel legs with adjustable 1" stainless steel bullet feet