Advance Tabco 9-81-20-18L, 43-3/8" Regaline One Compartment Sink w/ 18" Left Side Drainboard, 12" Deep Bowl
Advance Tabco 9-81-20-18L Overview
Features:
- Seamless, 20" x 28" x 12" one piece deep drawn sink bowl with large liberal 3" radius
- 8" High backsplash with faucet holes on 8" centers (faucet not included)
- 1-1/2" IPS drain with stainless steel basket located in center of sink bowl
- Stainless steel gussets welded to a die-embossed reinforcing channel
- Adjustable front to back cross bracing
- 1-5/8" Diameter tubular stainless steel legs with adjustable 1" stainless steel bullet feet