Advance Tabco 9-43-72-36L, 118-3/8" Regaline Three Compartment Sink w/ 36" Left Side Drainboard, 12" Deep Bowls
Advance Tabco 9-43-72-36L Overview
Features:
- Seamless, 24" x 24" x 12" one piece deep drawn sink bowls with large liberal 3" radius
- 8" High backsplash with two sets of faucet holes on 8" centers (faucets not included)
- 1-1/2" IPS drain with stainless steel basket located in center of sink bowls
- Stainless steel gussets welded to a die-embossed reinforcing channel
- Adjustable front to back cross bracing
- Six (6) 1-5/8" Diameter tubular stainless steel legs with adjustable 1" stainless steel bullet feet